Profesionálne extraktory a tepovače na koberce KleenRite

Najpredávanejšie

KleenRite Edge
ZADARMOZADARMO
KLEENRITE Edge
Iba pre prihlásených
Kód: 364050CE3
 
KleenRite Sphere
ZADARMOZADARMO
KLEENRITE Sphere
Iba pre prihlásených
Kód: 324310CE1
 
3 položiek celkom
KleenRite Horizon multifunkční extraktor
ZADARMOZADARMO

Majster v čistení pevných podlahovín a kobercov.

Kód: 384910CE3
KleenRite Edge
ZADARMOZADARMO
KLEENRITE Edge
Iba pre prihlásených

Výkonný, spoľahlivý a ergonomický extraktor.

Kód: 364050CE3
KleenRite Sphere
ZADARMOZADARMO
KLEENRITE Sphere
Iba pre prihlásených

Výkonný, súdržný a ľahko prenosný extraktor.

Kód: 324310CE1

Vyberte si extraktory od prémiových výrobcov KleenRite, Prochem Europe či VersaClean

Pozdvihnite čistenie kobercov na vyššiu úroveň vďaka špičkovým extraktorom z našej ponuky

Extraktory, niekedy nazývané aj tepovače, sú technológie určené na čistenie kobercov. Ide o najpopulárnejší systém na čistenie kobercov na svete. Tepovače vstrekujú horúci alebo studený čistiaci roztok do čisteného koberca, ktorý potom spolu s uvoľnenými nečistotami extrahujú (vysávajú) späť do zbernej nádoby.

Extraktory delíme na niekoľko kategórií, ktorými sú TruckMount extraktory, prenosné extraktory, ručne vedené extraktory alebo extraktory so sediacou obsluhou. Prenosné extraktory môžeme ďalej rozdeliť na spottery (malé extraktory vhodné na odstraňovanie škvŕn alebo na čistenie sedačiek) a extraktory, ktoré môžu byť vybavené ohrievačmi čistiaceho roztoku a ďalším bohatým príslušenstvom.

Extraktory sú pri čistení kobercov a čalúnenia tou najúčinnejšou technológiou, ktorá môže využiť vyplachovanie suspendovaných nečistôt pomocou čistiaceho roztoku. Pri ich používaní je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť na pretečenie odpadovej nádrže alebo nasatie vysoko penivých čistiacich prostriedkov do sacieho ústrojenstva. Aby sme predišli takýmto problémom, dobre nám poslúžia odpeňovacie prostriedky, ktoré sa nalejú alebo nasypú do sacích hadíc či odpadových nádrží.

Pri výbere vhodného extraktora na koberce hrá veľkú rolu tlak čerpadla, sací výkon, to, či má stroj ohrev čistiaceho roztoku, ktorý vďaka vyššej prevádzkovej teplote zvyšuje účinnosť čistiaceho roztoku, ďalej mobilita a v neposlednom rade spoľahlivosť. Na porovnanie sacieho vykonu jednotlivých extraktorov sú dôležité dva ukazovatele, ktorými sú podtlak a prietok vzduchu. Výkon sacieho motora by mal u extraktoru ukazovať zdvihový objem vody alebo ortuti v kPa či v mm H2O a prietok vzduchu by mal ukazovať maximálne množstvo prúdiaceho vzduchu v l/s. Správne sa medzi extraktormi zorientovať a vybrať ten pravý nemusí byť vôbec jednoduché. Preto sme pre vás vypracovali návod: Ako vybrať správny extraktor na čistenie kobercov a sedačiek pre moje potreby?

A pokiaľ budete chcieť i tak s výberom extraktora (tepovača) pomôcť, neváhajte nás kontaktovať na e-maile info@dischem.sk alebo na telefóne +421 940 649 007. Naše extraktory od výrobcov VersaClean, KleenRite, Prochem Europe a Sapphire Scientific patria k najmodernejším a najvyhľadávanejším na celom svete.