Technológie na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou

Najpredávanejšie

CCI AUSTRIA TM3
CCI AUSTRIA TM3
Iba pre prihlásených
Kód: TM3 X3
 
1 položiek celkom
CCI AUSTRIA TM3
CCI AUSTRIA TM3
Iba pre prihlásených
Kód: TM3 X3

Vstúpte do sveta čistenia kobercov s nízkou vlhkosťou so strojmi Whittaker, Austria CRB Carpet Cleaner, Orbot, Excentr, Cimex, Columbus alebo VonSchrader

Najúčinnejšie technológie na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou jedine v našom sortimente

Čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou je našou najväčšou vášňou a predovšetkým enkapsulačné zapuzdrovacie čistenie kobercov sa pre nás stalo priam posadnutosťou. Preto pre tento typ čistenia ponúkame veľmi obsiahly sortiment, ktorý inde nenájdete. Technológie z tejto skupiny výrobkov sú určené na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou, a to enkapsulačnou metódou alebo šampónovaním.

Enkapsulačné čistenie kobercov je známe od konca 90. let uplynulého storočia. Špeciálny čistiaci prostriedok sa do koberca obvykle zapracuje pomocou čistiacich strojov s vysokou agitačnou schopnosťou. Sú to napríklad stroje s protibežne rotujúcimi kefami Austria CRB Carpet Cleaner alebo Whittaker System. Veľmi populárny je však i planetárny čistiaci systém Cimex alebo orbitálne stroje Excentr a Orbot. Ďalšou populárnou možnosťou je zapracovanie enkapsulačného čistiaceho prostriedku pomocou absorpčných padov (bonnetov) a jednokotúčových strojov. V tomto ohľade existujú i vylepšené jednokotúčové stroje, ktoré ponúkajú termopadovú technológiu. Pretože všetky tieto technológie môžete zakúpiť u nás, stručne vám ich predstavíme.

VonSchrader: Tento americký výrobca bol prvým, ktorý sa už v roku 1935 začal venovať čisteniu kobercov s nízkou vlhkosťou. Používa k tomu extraktory generujúcu suchú penu, vďaka čomu sú koberce alebo čalúnenie po vyčistení veľmi rýchlo suché a opäť použiteľné.

Whittaker System: Spoločnosť Whittaker System bola založená v roku 1961 Robertom Whittakerom, a od tých čias sa zaoberá výrobou technológií a čistiacich prostriedkov na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou. Časom sa z regionálnej firmy stal svetovo uznávaný výrobca, ktorý v súčasnosti vlastní desiatky patentov. Vlajkovou loďou tohto výrobcu je čistiaci systém Smart Trio, ktorý na čistenie kobercov využíva hneď tri protismerne rotujúce kefy. Jeho mechanické pôsobenie patrí k tomu najlepšiemu na trhu.

Austria CRB Carpet Cleaner: Podobne ako Whittaker System, i tento výrobca používa pri svojich technológiách protismerne rotujúce kefy. Tieto čistiace systémy nazývame CRB. Stroje rakouského výrobcu Carpet Cleaner Industries patria medzi producentov CRB strojov svetového formátu. Funkčnosť ich CRB čistiacich systémov je pravidelne testovaná uznávanými laboratóriami, ako je napríklad CRI, takže sa ponúka overená kvalita a efektivita.

CIMEX: Stroje britského výrobcu Cimex sú určené na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou využívajúci planetárny pohyb. Tento pohyb kombinuje rotačnú cirkuláciu jednokotúčových strojov s protismerne rotujícími tromi menšími kefami. Výrazne sa skracuje doba čistenia, a tým sa zároveň znižujú mzdové náklady na pracovnú silu. Vďaka planetárnemu pohybu kief sa čistí každá strana kobercového vlákna v jedinom ťahu, čím sa dosiahne hĺbkové čistenie už za polovicu času.

ORBOT: Spoločnosť založená v roku 1974, ktorá sa po celý čas svojho pôsobenia venuje vývoju orbitálnych technológií na starostlivosť o podlahoviny s nízkou vlhkosťou. Konvenčné metódy čistenia kobercov majú svoje tienisté stránky vo forme zanechávania zvyškov čistiacich prostriedkov v kobercoch a v dlhom čase schnutia. ORBOT tieto časté problémy eliminuje a zároveň dokáže vyriešiť problémy s dlhým časom schnutia, s rozpínavými škvrnami, lepkavými zvyškami, plesňami, problémy s prestojmi, rozsiahlymi procedúrami nastavenia a únavou obsluhy.

EXCENTR: Tento holandský výrobca moderných podlahových strojov využíva princíp oscilácie a ponúka tak vo svojich čistiacich systémoch i orbitálny čistiaci stroj podobný technológiám od Orbotu. EXCENTR 43 spojuje orbitálny smer otáčania s rýchlosťou 140 ot./min a 1.400 malých excentrických kruhov s veľkosťou 2,1 cm, vďaka čomu efektívne uvoľňuje usadenú špinu z osnovy koberca a napomáha tak k jej vytiahnutiu na povrch, kde je vyčistená pomocou absorpčného padu. Tento spôsob čistenia zaručuje dokonalejšie výsledky za kratší čas. Koberce sú po vyčistení takmer ihneď suché.

Ešte stále je najbežnejšou metódou na zapracovanie enkapsulačného prostriedku použitie jednokotúčového stroja a absorpčných padov, tzv. Bonnetov. Jednokotúčové stroje netreba predstavovať. Má ich k dispozícii snáď každá upratovacia firma. V našej ponuke však nájdete vylepšenú formu tohto čistiaceho systému, ktorým je jednokotúčový stroj E430 s patentovanou termopadovou technológiou od prvotriedneho výrobcu jednokotúčových strojov Columbus. Oproti bežným jednokotúčovým strojom dokáže tento stroj navyše ohriať povrch čisteného koberca až na 90 °C, čím dosiahne oveľa vyššiu účinnosť.

Všetky čistiace systémy z našej ponuky testujeme, vďaka čomu môžeme ich kvalitu garantovať. Čistenie s nízkou vlhkosťou je vhodné všade tam, kde je potrebné rýchle a efektívne čistenie kobercov a nie je možnosť dlhého vysychania. V našej ponuke nájdete najúčinnejšie technológie, ktoré sa dajú pomocou špeciálnych čistiacich prípravkov a vhodných postupov použiť aj na obnovujúce (generálne) čistenie alebo na údržbové čistenie kobercov. Tieto stroje sú vhodné na čistenie všetkých druhov vlákien, veľkosti plôch alebo miery znečistenia. Po čistení sú koberce takmer ihneď suché. Technológie na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou sú ideálne pre firmy, ktoré s čistením kobercov iba začínajú, alebo pre tých, ktorí už majú výkonný extraktor. S väčšinou z nich môžete čistiť i podlahoviny, ako sú napríklad dlažby, vinylové podlahy, drevené podlahy atď.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme odporučiť ideálny stroj pre vaše použitie. Sme vám plne k dispozícii na e-maile info@dischem.sk alebo na tel. čísle +421 940 649 007.