35 položiek celkom
CHEMSPEC All Fiber Textile Rinse 5 l

Čistiaci prostriedok vhodný na neutralizujúce oplachovanie kobercov a čalúnenia.

Kód: 123374
b7eb67bc990cfa18bfabf29674745039

Antistatická povrchová úprava na koberce.

Kód: 123375
CHEMSPEC Browning Treatment & Coffee Stain Remover 5 l

Odstraňovač škvŕn od kávy alebo od nadmerného premočenia materiálu.

Kód: 123376
Defoamer 1gal Full 10

Tekutý odpeňujúci prostriedok.

Kód: 103745
CHEMSPEC Dry Fabric Cleaner 5 l

Čistiaci prostriedok na suché čistenie tkanín.

Kód: 123377
DyeGone Full 10

Oxidačný odstraňovač všetkých typov farbív.

Kód: 123452
EncapBriteII 1gal Full 10

Enkapsulačný čistiaci prostriedok na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou s obsahom peroxidu vodíku.

Kód: 104405
EncapBriteSR 1gal Full 10

Enkapsulačný čistiaci prostriedok na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou s obsahom účinné zložky spomaľujúce opätovné znečistenia.

Kód: 104406
CHEMSPEC Energizer 2,7 kg

Aditívum zvyšujúce čistiacu silu detergentov.

Kód: 123378
EnzAll Full 10

Enzymatický čistiaci prostriedok vhodný na koberce s organickým typom znečistenia.

Kód: 123379
ExpressLane TrafficLaneCleaner 1gal Full 10

Čistiaci prostriedok na koberce zaťažované chôdzou a na zamastené koberce.

Kód: 116369
CHEMSPEC Formula 429 FC 5 l

Antimikrobiálny prostriedok na vodnej báze so širokospektrálnym okamžitým a predĺženým účinkom.

Kód: 123357
Hore
Ďalšie produkty

Objavte svet čistiacich prostriedkov od spoločností Chemspec a Prochem Europe


Vyčistite akýkoľvek druh kobercových vláken od akéhokoľvek druhu znečistenia pomocou našich profesionálnych čistiacich prostriedkov na koberce.


Pomocou našich čistiacich prostriedkov na koberce dokážete vyčistiť akýkoľvek druh prírodných alebo syntetických kobercov a zároveň si poradíte s akýmkoľvek typom znečistenia. Či už čistíte koberce suchou metódou pomocou absorpčných zmesí, chemicky, suchým šampónom, enkapsuláciou alebo používate extrakčné čistenie, u nás si určite vyberiete. Disponujeme najširšou ponukou čistiacich prostriedkov na koberce od renomovaných výrobcov Chemspec a Prochem Europe, ktoré patria medzi priekopníkov vo svojom odbore.


Väčšina bežne dostupných čistiacich prostriedkov je založená na báze tenzidov, vrátane mydiel, optických rozjasňovačov a rozpúšťadiel, ktoré v kobercoch nemajú čo hľadať. Po vyčistení môže síce koberec vyzerať čisto, ale tieto čistiace prípravky zanechávajú v čistenom koberci svoje zvyšky a napomáhajú opätovné znečistenie. Pri niektorých kobercových vláknach môže dôjsť nielen k uvoľňovaniu farbív, ale dokonca k úplnej degradácii kobercových vláken. Až 95 % slovenských domácností sa stretlo s tým, že sa koberce po prvom vyčistení začali špiniť o poznanie rýchlejšie. Každé ďalšie čistenie túto dobu len skrátilo. V komerčnom sektore, kde sa čistia koberce väčšinou častejšie než v domácnostiach, sa 65 % zákazníkov stretlo nielen s týmto rýchlo špiniacim efektom, ale i so stratou farieb a úplnou degradáciou vláken. Niet divu, že sa potom potenciálni zákazníci boja čistenie kobercov objednávať častejšie. Všetky tieto prejavy majú za príčinu neprofesionálne čistiace prostriedky, ktoré bohužiaľ veľmi často na čistenie kobercov deklarujú samotní výrobcovia.


Naše čistiace detergenty neobsahujú žiadne optické rozjasňovače ani agresívne rozpúšťadlá, alebo dokonca mydlá či iné tenzidy. Dokážu sa počas čistenia alebo po čistení úplne rozložiť a nepôsobia v kobercoch dlhodobo. V nami vybraných chemických závodoch vedia, že tieto látky do kobercov nepatria. Po našich čistiacich detergentoch nezostávajú v kobercoch žiadne zvyškové reziduá, ktoré by podporovali opätovné znečistenie alebo dokonca stratu farieb či úplnú degradáciu vláken. Po vyčistení našimi čistiacimi prostriedkami majú koberce rovnaké vlastnosti, ako keď boli nové.


Koberce nie sú len krásne na pohľad. Plnia aj veľmi dôležitú funkciu - funkciu filtra. To si málokto uvedomuje. Väčšina z nás má koberce zafixované len ako príjemné doplnky do interiéru. Pritom práve koberce zachycujú prach, peľ a exkrementy roztočov, ktoré by sa inak voľne vznášali vo vzduchu a ľudia by ich vdychovali. Je to podobné ako pri filtroch automobilov. Ľudia ich pravidelne čistia alebo vymieňajú, aby chránili ostatné diely automobilu. Koberce majú oveľa dôležitejšiu funkciu. Chránia ľudí pred respiračnými problémami, ale len za predpokladu, že je o ne pravidelne a profesionálne postarané rovnako ako pri automobilových filtroch.


V našom sortimente nájdete čistiace prostriedky na koberce pre profesionálne použitie, ktorých používaním prispejete k ochrane verejného zdravia, k menšej miere chorobnosti a k zníženiu výskytu najrôznejších alergií. Prejdite na naše čistiace prostriedky už dnes a okamžite uvidíte, aké výsledky dosahujú najlepšie firmy tohto odboru.


Zorientovať sa v takom množstve čistiacich prostriedkov nemusí byť vždy jednoduché, a to hlavne pre tých, ktorí sú u nás prvýkrát. Preto nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať na e-maile info@dischem.sk alebo na telefóne +421 940 649 007, ak budete chcieť poradiť pri výbere.