3 položiek celkom
EncapBriteII 1gal Full 10

Enkapsulačný čistiaci prostriedok na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou s obsahom peroxidu vodíku.

Kód: 104405
EncapBriteSR 1gal Full 10

Enkapsulačný čistiaci prostriedok na čistenie kobercov s nízkou vlhkosťou s obsahom účinné zložky spomaľujúce opätovné znečistenia.

Kód: 104406
1874cc277f9214bf41fc20caf3ead4f0

Ekologický prostriedok na čistenie kobercov a sedačiek.

Kód: 109495

Objavte vysokú kvalitu čistiacich šampónov a enkapsulácií na koberce od výrobcov Chemspec či Prochem Europe

Zbavte sa nečistôt efektívne, rýchlo a s krátkou dobou schnutia

Enkapsulácia je proces, pri ktorom čistiaci prostriedok uvoľňuje nečistoty a zapuzdrí ich v mikroskopickom polymére. Zatiaľ čo koberec môže byť suchý veľmi rýchlo, čistiaci prostriedok vyžaduje určitý čas vytvrdzovania. Na aplikáciu týchto prípravkov používame postrekovače, ktorými nanesieme prípravok na čistený koberec. Na zapracovanie potom používame CRB kefové stroje s protibežne rotujúcimi kefami alebo jednokotúčové čistiace stroje s pomocou absorpčných mopov. Dajú sa však použiť aj iné moderné technológie, ako sú orbitálne či planetárne stroje. Extrakcia nečistôt potom prebieha po vytvrdení výrobku pri bežnom vysávaní. Táto metóda podporuje pomalšie špinenie kobercov a zvyšuje účinnosť extrakčného čistenia. Odporúča sa vykonávať medzi extrakčnými čisteniami, ale s pomocou aditív nezaostáva za extrakčným tepovaním.

Enkapsulačné čistenie s nízkou vlhkosťou je moderná metóda čistenia kobercov, ktorá vďaka svojej jednoduchosti a výborným čistiacim vlastnostiam získava na popularite. Pre tento spôsob čistenia nájdete v našej ponuke veľké množstvo profesionálnych čistiacich prostriedkov od renomovaných výrobcov Chemspec, Prochem Europe a ďalších.

Podobne ako enkapsulácia, predchádza extrakčnému čisteniu i šampónovanie. Táto metóda čistenia kobercov je založená na čistení pomocou generátora suchej peny alebo jednokotúčového stroja, ktorý zapracúva šampón do koberca. Extrakčný generátor suchej peny vytvára hustú penu, ktorú do koberca zapracúva pomocou špeciálnych kief. Pena nečistoty zapuzdrí a pri vysychaní ich začne uvoľňovať od vlákien. Samotná extrakcia nečistôt prebieha vysychaním šampónu, a nečistoty sa po vyschnutí z koberca vysajú pri pravidelnom vysávaní.

Naša spoločnosť ponúka široký výber šampónov od renomovaných svetových výrobcov Prochem Europe a Chemspec. A pokiaľ by ste si pri výbere neboli istí, budeme radi, keď sa na nás obrátite po radu. Sme vám k dispozícii na e-maile info@dischem.sk alebo na tel. čísle +421 940 649 007.